otrdiena, 2015. gada 6. janvāris

Parasta diena - ar eksperimentiem, vēsturi un vēl šo un toTāda pavisam parasta mājmācības diena
Vēl kamēr pārējie guļ, Rūdolfs savā istabā izveidojis interesantu ierīci. Mērķis esot bijis mēģināt ieraudzīt infrasarkano starojumu.

Par dažādiem gaismas viļņu garumiem vakar skatījās Da-Vinci-Learning – viena no retajām programmām, ko ar aizrautību skatās (un paralēli angļu valodu apgūst).

Tikai ap 10:00 visi ir piecēlušies un pabrokastojuši un nu varam uzsākt kopējas mācības (apņemamies rīt mēģināt celties agrāk). Kā ierasts kopā izlasām šai dienai paradzētos Svēto Rakstu lasījumus un kopā lūdzam.

 
Tā kā trešdien paredzēta kopēja muzeju diena ar citām mājmācības ģimenēm par Seno Ēģipti , tad aktuāla tēma ir vēsture, jo īpaši Senās Ēģiptes civilizācija. Pārrunājam par vēstures izziņas avotiem un to ticamību, par aizvēsturi un senajiem laikiem un  šķirstam ne tikai Seno laiku vēstures mācību grāmatu, bet arī interaktīvo CD, kur jaunākie ar prieko šķiro vēstures avotus, meklē dažādas tempļa daļas, šifrē ēģiptiešu rakstus un vēl daudz ko citu. Pa to laiku 9.klasnieks ir sagatavojis un pastāsta un parāda mums viņaprāt interesantāko no Senās Ēģiptes vēstures. Vēl pirms tās pārrunājām arī par aizvēstures laikiem, atcerējamies Pērnavas muzejā vēl pirms pāris dienām redzēto un runājām, ka vajadzētu aizbraukt kādu dienu eksursijā arī uz Āraišu ezerpili.
R. vēl pēc tam ilgi un cītīgi pētīja vēstures kartes, īpaši Latvijas un uzdeva daudz jautājumu.

Tālāk katrs turpināja mācības atsevišķi. K. studēja ķīmiju, bioloģiju, angļu valodu pēc tālmācības materiāliem un vēlāk īsi izstāstīja arī citiem, ko tad bija izlasījis.
R. pēc pievēršanās kartēm vēl pētīja grāmatu Visums, atrada neprecizitātes pavadoņu skaitā salīdzinājumā ar citu grāmatu, bet galvenais - izlasīja, ka 2015.gadā kosmiskā zonde nokļūs līdz Plutonam. Tas viņam likās ļoti interesanti un Habla kosmiskā teleskopa mājas lapā sameklēja, ka jūlijā būšot klāt gan. Super! Jāseko jaunumiem.
R. atcerējās arī Svētdienas skolā uzdoto -noskaidrot, kāpēc Betlēmas ainavā vieta ir arī vērsim. Lapoja Veco Derību un atrada rakstīto par vēršu upuriem.  
Vēl R. pēc mammas lūguma parēķināja arī 3 ciparu skaitļu saskaitīšanu un atņemšanu darba burtnīcā.Un pēcpusdienā devās uz mūzikas skolu.
F. šodien palasīja par sēnēm un dažus darbiņus par pulksteni matemātikā papildīja. Tiešas stundas, pusstundas sanāk, bet minūtes vēl jāmācās.

2 komentāri:

  1. IR starojumu var redzēt ar lētajām kamerām, piemēram telefona, ka bāli violetu pleķi

    AtbildētDzēst