pirmdiena, 2012. gada 19. novembris

Ģeogrāfija

Ģeogrāfijas studijas mums šogad ir saistītas ar 7 klasnieka ģeogrāfijas programmu.
Mācību gada sākumā pētījām dažādas klimata joslas, tās tika arī meklētas kartē un iekrāsotas kontūrkartē. Kristaps arī salika attēlus kā tad katra dabas zona izskatās: Dabas zonu prezentacija Bibliotēkā ieinteresēja grāmata par tuksnešiem, tad nu sīkāk pētījām tos. Kristaps izveidoja prezentāciju par tuksnešiem.

Un tad sekoja pats interesantākais - vairāk kā mēneša garumā pētījām Āfriku. Izmantojām dažādas grāmatas, kartes un arī Montessori print shop materiālus.
Iepazinām Āfrikas valstis un to karogus

Atkārtojām par Āfrikas dzīvniekiem (zemāk minētie darbi bija arī angļu valodas treniņš, jaunākā brālīša dēļ angliskā nosaukuma otrā pusē uzrakstīju arī latvisko):
Iepazināmies ar Āfrikas ēdieniem (dažus no tiem arī ēdām Āfrikas dienā):
Iepazināmies ar Āfrikas ievērojamākajām vietām:
Izpētījām Āfrikas mūzikas instrumentus un priecājāmies, ka daļu no tiem esam jau iemēģinājuši mūzikas studijā:
Āfrikā sadzīve visnotaļ atšķiras no mūsu:
 

Kad jau daudz kas par Āfriku ir uzzināts, tad aicinājām vairākas ģimeņu skolu ģimenes ciemos uz Āfrikas dienu. Tajā ēdām afrikāņu ēdienus, tai skaitā augļus, visi pētījām materiālus par Āfriku un skatījāmies Āfriku google earth (lielisks mācību palīglīdzeklis). Mums bija prieks, ka arī Kaylana bija mūsu vidū, jo viņas ģimene vairākus gadus ir dzīvojuši Marokā. Viņa mums stāstīja par šo valsti un arī rādīja dažādas sadzīves lietas no turienes, liekot bērniem uzminēt, kam tās tiek lietotas. Interesanti bija visiem!
Noslēgumā devāmies eksursijā uz Botāniskā dārza tropu māju.
Īsa Kristapa reportāža par Āfrikas dienu.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru